Евтина чоколадна торта без печење

Сите ги обожаваат летните десерти за кои не треба да вклучуваат рерна. Оваа чоколадна торта, на големо изненадување е една од нив.

Големи се шансите да ја подготвувала вашата мајка и баба, но никогаш да не ви текнало да го побарате рецептот.

Сега, вие имате шанса да изненадите некого со ова чоколадно задоволство, готово за неколку минути.

Потребни состојки (за околу 10 парчиња):
800g бисквити по желба
100g јаткасти плодови, ситно сечкани
200g шеќер
60g незасладено какао во прав
240ml вода
150g путер
1 лажица екстракт од ванила
120g павлака за шлаг
120g ситно сечкано темно чоколадо
Подготовката научете ја преку видеото:

The post Евтина чоколадна торта без печење appeared first on Bukefal.

Оваа статија е превземена од bukefal.club


Оваа статија можете целосно да ја прочитате овде.

Слични статии