Како да искомбинирате ШИК ЧОРАПИ за шик изглед?

Маички, здолништа, фустанчиња за неа или вратоврски, кошули за него.. трендови насекаде околу нас, но што да искомбинирате за да имате навистина впечатлив изглед? Шик, тренди и уникатен! Чорапи! Веќе неколку сезони се појавуваат во повеќе форми и бои, но оваа година се омиленото модно парче кај сите! Еднобојни, шарени, кратки до глуждот, високи до колена – изборот е ваш!

Девојки вие одберете да бидете забавни и откачени. Момци, вие зачекорете први во новиот тренд. За најмалите, одберете слатки дезени.

Смелите девојки може да искомбинираат повеќе линии и различни дезени на чорапи доколку имаат чевли кои се поотворени, а доколку имаат кратки чизмички – може да одберат и повисоки чорапи над глуждот. За удобните патики најдобар избор се чорапите во силни бои. Искоминирајте ги со боите на облеката која сте ја одбрале за пригодата, но и според вашата фигура. Одберете топчести дезени или линии за да внесете геометриски форми во аутфитот или листови и цветови кои се во склад со пролетните денови.

Sara Fashion – сет од 3 пара чорапи = 109 ден.

Sara Fashiоn – женски чорапи 69 ден.

Момците кои сакаат софистицираност и се љубители на елегантни чевли, можат да изберат од палетата на земјените тонови:

Оваа статија е превземена од makmoda.com


Оваа статија можете целосно да ја прочитате овде.

Слични статии