Модна утка на Меланија Трамп во Египет

Во последниве недели, Меланија Трамп го привлекува вниманието со неколку, последователни модни утки. Најсвежа од нив е изборот на гардероба во која позира пред пирамидите во Египет. На добиените критики кои го вжештија Интернетот, таа ќе одговори – „Посакувам луѓето да се фокусираат на тоа што го правам, а не на тоа што го носам“.

За посетата на Гиза, првата дама на САД одбра чудна модна комбинација – бела кошула и панталони, крем сако, црна вратоврска и црн ремен и шапка. Според твитерџиите, таа изгледа како Мајкл Џексон.

Но, сепак да се фокусираме, нели, на тоа што таа го прави…

The post Модна утка на Меланија Трамп во Египет appeared first on MакMода.

Оваа статија е превземена од makmoda.com


Оваа статија можете целосно да ја прочитате овде.

Слични статии