Throttle/Brake – епизода 91: Исто е, ама не е исто

Throttle/Brake е повторно во акција. Нова сезона, нови добри автомобили, ексклузивни информации од прва или втора рака и по некоја досетка. Во новава сезона ќе славиме јубилеј од 100 епизоди, а содржината ќе станува подинамична и покомплексна. Што не очекува во 2019? Ќе појават неколку хипер и супер автомобили кои драстично ќе ги поместат границите за брзина и човековите способности за контрола на нештата при истата. Hennessy F5 ќе се обиде да ги достигне “недостижните” 500 километри на час, на пример!? Каде и како? Незнам. Во технолошката “Never Ending” трка, големо парче од колачот ќе “сецнат” електричните и автономните автомобили, кои ќе бидат се повеќе присутни, подобри и подостапни. Ќе видиме и нов Audi RS6 Avant, можеби сериски E-Tron и Quattro, револуција во Aston Martin, знаменосец на Porsche и тоа не е се. Stay tuned.

Пред официјално да ја започнам тековнава сезона, една кратка дигресија… Автомобил на Годината 2018 goes to: Porsche 911 GT2 RS. Со сребро ќе се закити McLaren Senna, а бронзата ја доделувам на McLaren 600 LT. Пред да почнете да го критикувате мојот избор, погледнете го видеото. Како и да е, на долго и широко на оваа тема, во некоја од наредните епизоди.

^Видео

Оваа статија е превземена од 365.com.mk


Оваа статија можете целосно да ја прочитате овде.

Слични статии